Tehnikas un inovācijas festivāls – “Mehatrons”!

Ikdienā komunicējot ar uzņēmējiem, ļoti bieži nonākam pie kopēja secinājuma, ka labi atalgotām darba vietām ir nepieklājīgi daudz brīvo darba vietu. Viens no atzinumiem ir tas, ka tajās ir nepieciešami atbildīgi, praktiski, prasmīgi un tehniski zinoši darbinieki. Tāpēc, mēs, turpinām uzrunāt jauniešus apgūt inženierzinātnes, attīstīt bērnu tehnisko jaunradi un sasaistīt tehniskās zinātnes, izglītību un mūsdienu tehnoloģijas. Apzināmies, ka ir nepieciešams ilgs laiks, kamēr jaunietis izvēlās virzienu kurā doties veidot savu profesionālo darba karjeru, lai iegūtu iepriekš minētās īpašības, lai ilgtermiņā aizpildītu daudzās vakantās darba vietas uzņēmumos.

Šogad, tehnikas un inovāciju festivālu “Mehatrons”, tiks organizēts 2., 9., 16. un 17. septembrī, kopā ar ilggadējiem un uzticamiem sadarbības partneriem – Jelgavas valstspilsētu, biedrību „Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādēm „Sporta servisa centrs”, „Kultūra”, Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestādi “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” un Jaunrades namu “Junda”

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāls tiek plānots vairākās dienās un notikumu vietās. Proti, potenciālie audzēkņi un darba ņēmēji 9. septembrī varēs doties uz Pasta salu, kur tie varēs iepazīties ar izglītības piedāvājumiem inženierzinātnēs, apmeklēt uzņēmēju stendus, novērtēt izgudrotāju konkursa “Minox Zemgale 2023” dalībniekus, atbalstīt Baltijas profesionālo skolu metālapstrādes konkursa dalībniekus un izmēģināt dažādus tehniskās jaunrades veidus. Savukārt, 2., 16. un 17. septembrī, ātruma un asu izjūtu cienītāji, varēs doties uz sporta un atpūtas kompleksu “Rullītis”, kur norisināsies Latvijas triāla čempionāts, kartinga čempionāt, ātruma aplis, veiklības brauciens, mini dragreiss un drifts. Citiem vārdiem sakot, īstā vieta un laiks nākotnes profesijas izvēlei.