Tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons”!

Neskatoties uz to, ka visā pasaulē cilvēki mācās pielāgoties jaunajiem apstākļiem, lai cīnītos ar globālo pandēmiju, ir jāturpina dzīvot. Skaidrs ir viens, ka mūsdienu pasaules bieds – Koronavīruss, kurš piespiež mums izolēties un palikt mājās, tik ātri nepazudīs. Nevelti, viens no mūsu dižākajiem rakstniekiem Jānis Pliekšāns ir teicis: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Tāpēc, ikvienam no mums, ir jāturpina darīt iesāktās lietas, tikai citādāk nekā ierasts.

Tieši tagad ir īstais brīdis, uzrunāt jauniešus, motivēt tos apgūt inženierzinātnes, kā arī attīstīt bērnu tehnisko jaunradi, sasaistot tehniskās zinātnes, izglītību un mūsdienu tehnoloģijas. Parādot, ka ražošanas nozare un ar to saistītās apakšnozares ir tās, kuras var pielāgoties un turpināt savu darbību, nekā, šobrīd, tas notiek izklaides nozarē visā pasaulē.

Tehnikas un inovāciju festivāls – “Mehatrons”, tiks rīkots 5., 12. un 13. septembrī, sadarbībā ar ilggadējiem un uzticamiem sadarbības partneriem – Jelgavas pilsētu, biedrībām „Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs”, „Prokart”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādēm „Sporta servisa centrs”, „Kultūra”, Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestādi “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” un Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo. Ātruma un asu izjūtu cienītāji varēs doties uz sporta un atpūtas kompleksu “Rullītis”, kur norisināsies tādas tehnisko sporta veidu sacensības kā „PRO-KART čempionāta 4. posms, Latvijas triāla čempionāts, ātruma aplis, veiklības brauciens, mini dragreiss un drifts”. Savukārt, potenciālie audzēkņi un darba ņēmēji varēs doties uz Pasta salu, lai iepazītos ar izglītības piedāvājumiem inženierzinātnēs, apmeklētu uzņēmēju un amatnieku meistardarbnīcas, novērtētu izgudrotāja konkursa “Minox Zemgale 2020” dalībniekus, atbalstītu Robotikas čempionāta dalībniekus. Noslēgumā, vakarā visi tiks aicināti uz SOUND PIT-STOP PARTY, kurā norisināsies auto audio skaņas turnīrs, varēs nobaudīt ielas ēdienu garšu, piedalīties elktroskrejriteņa pārbaudījumā sacensties rotaļu auto sacensībās paklausīties funky wednesdays un noslēgumā noskatīties brīvdabas kino. Citiem vārdiem sakot, īstā vieta un laiks nākotnes profesijas izvēlei.