Tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons”!

Jelgavā, no 6. līdz 8. septembrim, notiks tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons”, kas attīstīta bērnu un jauniešu tehnisko jaunradi, sasaistot tehniskās zinātnes, izglītību un mūsdienu tehnoloģijas. Festivāls radies apvienojot divus pasākumus ar līdzīgu tematiku un mērķi – “Inženieru dienas” un “Metāla svētkus”.

Visas trīs dienas sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” ātruma un asu izjūtu cienītāji varēs vērot tehnisko sporta veidu sacensības – „Isover PRO-KART čempionāta 6. posmu, Astarte Nafta Baltijas triāla čempionātu, Auto Kada ātruma apli, Latvenergo veiklības braucienu, Stokker Agritech mini dragreisu, Valtek skaņas turnīru un Hansa-Flex driftu”. Pasākuma apmeklētāju ērtībai 7. un 8. septembrī tiks nodrošināts bezmaksas elektroautobuss, kas no pieturvietas «Centrs» līdz pieturai «Ruļļi» kursēs pulksten 12, 14, 17 un 19, bet no pieturas «Ruļļi» līdz pieturvietai “Centrs” pulksten 13, 15, 18 un 20.

Savukārt 7. septembrī no pulksten 10 līdz 16 varēs doties uz Pasta salu, lai iepazītos ar izglītības piedāvājumiem inženierzinātnēs. Interesenti varēs piedalīties uzņēmēju un amatnieku meistardarbnīcas, novērtēt izgudrotāju konkursa “Minox Zemgale 2019” dalībniekus, atbalstīt “Latvijas robotikas čempionāta 1. posma dalībniekus un izmēģināt savas sānslīdes vadīšanas prasmes WOLFTRIKE drifta trasē.

Tehnikas un inovāciju festivālu “Mehatrons” organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs” un biedrība “Mehu absolventi”, kopā ar sadarbības partneriem – Jelgavas pilsētu, biedrībām „Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs” un „Prokart”, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Informāciju par festivāla aktivitātēm un norises laikiem uzzini vairāk – www.Jelgava.lv.