28. un 29. jūnijā Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā un Sporta un atpūtas kompleksā „Rullītis”, tika organizētas Inženieru dienas. Pasākumu organizēja biedrība „Mehu absolventi” kopā ar ilggadējiem un uzticamiem sadarbības partneriem – biedrību „Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs”, biedrību „Prokart”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi (JPPI) „Sporta servisa centrs”, Jelgavas pilsētas domi un JPPI „Kultūra”.

Pasākuma galvenais mērķis bija praktiskā veidā pievērst jauniešu uzmanību tehnikai un tehniskajai domāšanai, motivējot tos pievērsties inženierzinātnēm. Pateicoties tam, ka tika organizētas sacensības tādos sporta veidos kā kartings, trases automodelisms, auto orientēšanās, ātruma aplis, dragreiss, drifts, auto izdzīvošana un pieaicinātas tādas izglītības iestādes kā bērnu un jauniešu centrs „Junda”, Jelgavas tehnikums, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskā fakultāte, kuras iepazīstināja potenciālos audzēkņus ar saviem piedāvājumiem, izdevās pulcēt teju 20000 jelgavniekus un viesus no Latvijas Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Inženieru dienas – Jelgavā sākās ar vienu no svarīgākajiem notikumiem, kurš pulcēja dalībniekus no iepriekš minētajām valstīm, „PRO-KART kauss 2014” ceturtais posms. Pateicoties tam, ka šī posma ietvaros norisinājās arī LeMans sacensības ar īres kartingiem tika uzstādīts jauns Pro-Kart dalībnieku rekords – 190.

Bez „PRO-KART kauss 2014” ceturtā posma, Hercoga Jēkaba laukumā norisinājās „Jelgavas trases automodelisma kauss 2014”, kurā tika noskaidroti Latvijas labākie trases automodelisti, kuri cīnījās par kruīza ceļojumu uz Stokholmu.

Neatņemama sastāvdaļa šodien ir droša braukšana, tāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcija bija sarūpējusi „apgāzto mašīnu“, kurā apmeklētāji varēja uzzināt vairāk par drošības jostu nozīmi ceļu satiksmē – kāpēc tās ir nepieciešamas, kā cilvēks jūtas apgāztā auto un kā no tā pareizi izkļūt.

Vēl lielāku gandarījumu sagādāja visas četras izglītības iestādes, kuras ap sevi pulcēja lielu interesentu skaitu, demonstrējot dažādus paraugdemonstrējumus, tajos varēja piedalīties ikviens no interesentiem izmēģinot roku 3D printerī izdrukājot telpiskas detaļas, vadīt LEGO robotus, gūt priekšstatu par 3D projektēšanu, iegriezt vītni caurulē un citas dažādas praktiskas lietas, ko var apgūt katrā no izglītības iestādēm.

Dienas noslēgumā ikvienam bija lieliska iespēja piedalīties „Jelgavas nakts orientēšanās 2014”, kurā vairāku stundu garumā dalībnieki orientējās pa Jelgavas pilsētas ielām un tās apkārtni.

Otrās dienas galvenie notikumi pārcēlās uz pilsētas nomali – Sporta un atpūtas kompleksu „Rullītis”. Tieši tur tika noskaidroti labākie ātruma aplī, dragreisā, driftā un auto izdzīvošanā. Neskatoties uz to, ka pretēji iepriekšējai dienai visu dienu lija, tas netraucēja pulcēt lielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu. Otrās dienas viens no svarīgākajiem, skatāmākajiem un apmeklētākajiem notikumiem bija drifts, to tiesāja un paraugdemonstrējumus veica Inženieru dienu viesis – Latvijas labākais bārmenis/drifteris – Gvido Elksnis.

Inženieru dienas – Jelgavā noslēdzās ar svinīgo apbalvošanu, kurā tika apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji ar atbalstītāju sarūpētajām balvām. Pateicoties vairāk nekā 100 labvēļiem, dažām nominācijām balvu fonds pārsniedza 300 Euro vērtību.

Visu dalībnieku un skatītāju vārdā saku, Paldies, Jums un pārējiem sponsoriem, bez kuriem šāds pasākums nebūtu noorganizēts. Tāpēc saku: „uz tikšanos pēc gada tai pašā vietā un laikā – „Inženieru dienās 2015””.

Inženieru dienu organizators

Jānis Kuķis