Preses relīze:

No 27. līdz 29. jūnijam Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā un Sporta un atpūtas kompleksā „Rullītis”, norisināsies „Inženieru dienas”, ko organizē biedrība „Mehu absolventi” kopā ar ilggadējiem un uzticamiem sadarbības partneriem – biedrību „Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs”, biedrību „Prokart”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi (JPPI) „Sporta servisa centrs”, Jelgavas pilsētas domi un JPPI „Kultūra”

Pasākuma mērķis ir pievērst jaunās paaudzes uzmanību tehnikai un tehniskajai domāšanai, kas motivētu izvēlēties inženierzinātnes. Tieši tāpēc pasākumā piedalīsies bērnu un jauniešu centrs „Junda”, Jelgavas tehnikums, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskā fakultāte, kas iepazīstinās potenciālos audzēkņus ar saviem piedāvājumiem. Bez iespējas apmeklēt iepriekš minēto izglītības iestāžu stendus, apmeklētāji varēs piedalīties gan kā skatītāji, gan kā dalībnieki sekojošos sporta veidos – kartings, trases automodelisms, auto orientēšanās, ātruma aplis, dragreiss, drifts un auto izdzīvošana.

„Inženieru dienu” ietvaros pilsētas centrā norisināsies „PRO-KART kauss 2014” ceturtais posms, kas ap sevi pulcē nepilnus divus simtus braucēju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas un Somijas. Tādēļ jau piektdienas, 27. jūnija, pēcpusdienā ielas ap Hercoga Jēkaba laukumu tiks slēgtas trases labiekārtošanai, lai pulksten 18 sāktos treniņbraucieni, kas ilgs aptuveni četras stundas.

Satiksmes ierobežojumi turpināsies arī 28. jūnijā, kad visas dienas garumā tiks noskaidroti labākie kartinga braucēji visās klasēs. Tāpat Hercoga Jēkaba laukumā norisināsies „Jelgavas trases automodelisma kauss 2014”, kurā tiks noskaidroti Latvijas labākie trases automodelisti, cīnoties par kruīza ceļojumu uz Stokholmu. Tāpat neatņemama sastāvdaļa šodien ir droša braukšana, tāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcija būs sarūpējusi „apgāzto mašīnu“, kur apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par drošības jostu nozīmi ceļu satiksmē – kāpēc tās ir nepieciešamas, kā cilvēks jūtas apgāztā auto un kā no tā pareizi izkļūt. Dienas noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties „Jelgavas nakts orientēšanās 2014” pasākumā, kur vairāku stundu garumā, orientējoties pa Jelgavas pilsētas ielām, būs iespēja apmeklēt tās vietas, ar kurām Jelgava lepojas.

Trešajā dienā pasākums pārcelsies uz pilsētas nomali – Sporta un atpūtas kompleksu „Rullītis”. Tieši šeit tiks noskaidroti labākie ātruma aplī, dragreisā, driftā un auto izdzīvošanā. Tāpat skatītājiem būs sarūpēti paraugdemonstrējumi. Trešā diena noslēgsies ar svinīgo apbalvošanu, pasniedzot atbalstītāju sarūpētās balvas godalgoto vietu ieguvējiem.

Reģistrēties un sīkāku informāciju par notikumiem „Inženieru dienās” var iegūt, apmeklējot mājas lapu www.mehiem.lv.